Z wielka przyjemnością zawiadamiamy ze w październiku 2011 roku, nasz ogier huculski Paź 8G-Rz (Rygor - Przylaszczka po Dioryt) obchodzi dwudzieste urodziny. Ten niezwykły koń urodził się w ZZD w Orzechowej w 1991 roku i był pierwszym synem swojej matki zakwalifikowanym do hodowli . Po aukcji w Zabajce, jako niespełna trzyletni "szczypior" zawitał w naszym życiu i "tkwi" w nim do dziś.

             Pazik to prawdziwy światowiec. Znakomicie radził sobie zarówno w dżungli wielkiego miasta (ach te wyprawy do "Nocnego" na warszawskiej Woli) jak i w głębokim bieszczadzkim i beskidzkim interiorze; w grupie młodych ogierków, jak i w stadzie klaczy.

              Świetnie łączył obowiązki reproduktora, opiekuna i towarzysza źrebięcych zabaw z rolą bezpiecznego nauczyciela początkujących jeźdźców lecz był także bezwzględnym "pogromcą pseudo-koniarzy". Pewny swej siły, zrównoważony, łakomy "do bólu" i tak samo leniwy, potrafił (i dalej potrafi!!!) dać z siebie wszystko, jeżeli wymagała tego sytuacja. Jedyny w swoim rodzaju, cudowny, pogodny facet, jak zwykle we wspaniałej kondycji i w doskonałym zdrowiu w urodziny robił to co zawsze - jadł oraz bawił się z najmłodszym synkiem - Dymem. Z całego serca życzymy Ci Paziku kolejnej dwudziestki!!!